Mellantider – Amazing trail 2015

21 km Herrar
Nr-lapp Förnamn Efternamn Mellantid 1 Mellantid 2 Mellantid 3 Måltid

59

Michele Almajo Hammarby IF

41:24

1

1:07:35

1

1:23:58

350

Rasmus Regnstrand Addnature

23:28

2

43:07

3

1:11:07

3

1:27:44

91

Henrik Attorps

23:41

3

43:04

2

1:11:06

2

1:28:01

126

Simon Börjesson Addnature

24:38

5

44:49

5

1:14:35

6

1:31:59

125

Mikael Billfors Gustavsson Täby Träningsverk

24:34

4

1:13:45

4

1:32:06

23

Lars Hjulström Team Rockrunners

25:20

7

45:21

6

1:14:38

7

1:32:48

120

Jakob Bergstrand Team bergstrand/ Enebybergs if

23:16

1

43:11

4

1:14:35

5

1:35:01

106

Jonatan Torshall Svensson Addnature

45:34

1:17:20

1:35:29

240

Johan Falkenberg Bjäre Traithlon

25:18

6

46:36

11

1:17:02

8

1:35:32

16

Erik Lind

25:24

8

46:21

9

1:17:30

10

1:35:34

115

Rasmus Järvinen Lag 1

25:48

10

46:35

10

1:18:29

11

1:36:33

74

Philip Liljeroth Skånes Gaseller

28:22

22

50:17

18

1:20:33

13

1:38:55

62

Mats Åberg Team Nordic Trail

26:39

13

48:05

12

1:20:01

12

1:39:49

36

Magnus Lageson Team Arctic

27:16

15

49:27

16

1:20:44

14

1:40:08

18

Christoffer Strandh Team Nordic Trail

28:08

21

50:15

17

1:22:32

15

1:42:11

103

Lars Barnekow Ta Kontrollen AB Ta Kontrollen lag 2

25:37

9

48:50

13

1:22:57

18

1:42:31

93

Tobias Röstlund Sträcklöpet

28:42

24

51:49

25

1:24:48

22

1:43:26

49

Jonas Ahlman

28:40

23

51:07

22

1:23:47

19

1:43:31

86

Mattias Carlsson Ålsten RS

27:59

16

50:38

20

1:24:34

21

1:43:38

40

Mathias Teljstedt Nannyakuten

28:02

18

50:20

19

1:24:11

20

1:44:16

116

Patrik Oreman Lag 1

26:33

12

49:02

14

1:22:44

16

1:44:25

239

Dan Loftén

28:45

27

51:50

26

1:24:56

23

1:44:43

21

David Bustos Bagarmossen

26:43

14

49:06

15

1:22:45

17

1:45:06

79

Niklas Halvarsson Team Brüna V Team Brüna V

28:05

20

50:50

21

1:25:26

24

1:47:09

4

Robert Pantzare

29:47

35

53:01

30

1:27:13

26

1:47:49

85

Robert de la Motte Ålsten RS

29:50

36

53:08

31

1:27:53

27

1:49:02

89

Ulf Hedberg

28:43

26

51:16

23

1:26:30

25

1:49:14

11

Fredrik Hansson

28:03

19

52:15

28

1:28:43

31

1:49:18

102

Mikael Hedman Ta Kontrollen AB Ta Kontrollen lag 2

53:39

1:29:17

1:49:26

47

Jonnie Nilsson Kolmården Kolmården-Lövånger 3

29:30

30

53:42

33

1:28:28

29

1:49:35

38

Petter Beckman Team Zátopek

30:40

41

53:57

34

1:28:26

28

1:49:56

82

Jonathan Bucht Acando

29:50

37

54:23

38

1:29:19

33

1:50:38

101

Rickard Hellman Ta Kontrollen AB Ta Kontrollen lag 2

29:45

33

54:02

35

1:30:12

35

1:51:03

57

Joakim Thornéus

29:25

29

52:57

29

1:29:39

34

1:51:14

51

Jonatan Larsen Puppy TS

28:00

17

51:30

24

1:28:32

30

1:51:49

95

Christoph Duckart Stockholm City Triathlon Team Zátopek

31:27

46

55:41

44

1:31:11

36

1:52:45

29

Anton Torsholm Klätterservice simplifies trai

28:42

25

51:55

27

1:31:13

37

1:53:59

319

Fredrik Hultgren Comma lag Comma

32:37

52

57:44

49

1:33:53

43

1:54:02

70

Ted Svensson AstraZeneca IF

33:00

54

59:38

55

1:33:51

42

1:54:24

28

Mikael Rödin

1:54:33

13

Henrik Krook Team Medivir Trail

29:45

34

54:26

39

1:31:42

39

1:54:47

30

Philip Gelin Fyra nyanser av blon

31:02

44

55:38

43

1:33:23

41

1:55:32

10

Andreas Dits Team Zátopek

31:28

47

55:44

45

1:32:10

40

1:55:33

48

Fredrik Normark Lövånger Kolmården-Lövånger 3

29:31

31

54:05

36

1:31:39

38

1:56:16

50

Jens Kärrman IFK Mariefrd

30:59

43

56:20

47

1:34:28

48

1:56:35

39

Henrik Ekblad Amatörförenings CK

32:21

51

57:45

50

1:57:20

44

Uwe Kopp Nacka

30:20

39

55:31

40

1:34:24

46

1:57:26

108

Klas Berggren Addnature

30:55

42

55:35

42

1:34:20

44

1:57:39

104

Calle Ringborg Addnature

30:14

38

55:34

41

1:34:21

45

1:57:57

77

Fredrik Hammarsten

30:24

40

56:00

46

1:34:40

49

1:58:09

12

Patrik Hernwall teamMalin <3

35:16

61

1:00:37

61

1:36:39

52

1:58:20

6

Timmy Stålnacke Fulltvrid racing

31:59

50

57:48

51

1:35:40

50

1:59:39

113

Lukas Lovén IF Linnéa

32:49

53

59:40

56

1:38:19

54

2:00:12

45

Christian Grahn Kolmården Kolmården-Lövånger 3

29:33

32

54:09

37

1:34:26

47

2:00:18

5

Per Lundgren

34:38

60

1:00:17

59

1:37:49

53

2:00:52

94

Roger Björkbacka

1:00:13

1:38:39

2:01:42

87

Johan Bojestig Mariefred

33:30

57

59:31

54

1:39:08

57

2:02:00

65

Peter Lind Lonesome runners

31:53

49

57:58

52

1:39:06

56

2:03:00

63

Joakim Grassmann Nykvarn

31:05

45

56:50

48

1:36:33

51

2:03:36

14

Oscar Belda Team Medivir Trail

33:43

59

1:00:54

63

1:39:23

58

2:03:48

31

Johan Berggren Fyra nyanser av blon

33:19

56

1:00:30

60

1:40:20

59

2:04:23

56

Mikael Miglis

33:31

58

1:00:40

62

1:41:12

61

2:08:11

100

Johan Andersson Ta Kontrollen AB Ta Kontrollen lag 2

31:31

48

59:30

53

1:41:12

60

2:09:32

52

Johan Johansson

36:12

62

1:04:24

64

1:45:06

62

2:09:55

15

Hans Johansson Södertälje Nykvarn Orientering

33:02

55

1:00:10

57

1:46:18

63

2:11:23

17

Martin Ågren

37:16

63

1:07:17

68

1:48:55

65

2:13:33

92

Tobias Bjöörn

37:17

64

1:07:19

69

1:48:57

66

2:13:34

72

Fredrik Pettersson FP Kakel & Bygg AB

37:54

66

1:06:53

67

1:50:18

67

2:15:09

67

Mikael Hessel

38:27

67

1:06:19

66

1:48:10

64

2:16:26

24

Peter Fischer Örby Runners

37:32

65

1:06:19

65

1:52:53

68

2:21:03

26

Jonas Bonnevier

38:36

68

1:15:16

71

2:00:48

69

2:27:30

34

Per-Anders Arvidsson MTB Täby

39:05

69

1:13:31

70

2:01:34

70

2:32:45

90

Konstantin Gabrielsson Fredrikshofs IF CK

25:51

11

46:18

8

80

Freddie Karlsson Team Brüna V Team Brüna V

28:46

28

21 km Damer
Nr-lapp Förnamn Efternamn Mellantid 1 Mellantid 2 Mellantid 3 Måltid

111

Isabelle Öblom

26:59

1

49:08

1

1:21:12

1

1:40:33

27

Malin Gibrand

51:55

23

1:24:52

25

1:43:44

84

Annika Kvist Ålsten RS

30:53

2

56:19

2

1:34:31

2

1:55:51

Amanda Mannervik Addnature

56:38

3

1:34:35

3

1:56:53

19

Elin Adelmar Rädda Barnen

32:17

3

57:41

4

1:36:41

4

1:59:35

37

Ylva Kvamme IF Linnéa

34:32

8

1:00:52

7

1:39:19

5

2:02:47

43

Marianne Walsh Carpe Adventures

34:02

7

1:00:49

6

1:40:22

6

2:04:27

32

Julia Lahti Fyra nyanser av blon

33:23

5

1:00:34

5

1:41:15

7

2:05:13

53

Agnes Maripuu

36:10

9

1:04:24

10

1:45:08

9

2:09:54

81

Maria Argentea

37:31

11

1:06:21

11

1:46:34

10

2:11:42

88

Linda Haglund Stockholm

33:39

6

1:01:26

8

1:44:58

8

2:11:46

68

Lisa Norén Enebybergs IF Snygga Snabba Enebyb

38:02

14

1:06:36

12

1:48:01

12

2:11:49

35

Hanna Wallén Belarus

32:59

4

1:02:44

9

1:48:01

11

2:13:23

73

Lotta Persson FP Kakel & Bygg AB

37:57

13

1:06:55

13

2:15:51

54

Hanna Thåström Team Zátopek

37:53

12

1:07:05

14

1:50:24

13

2:15:53

107

Lisa Englund Addnature

37:04

10

1:07:37

16

1:54:06

14

2:21:22

22

Sara Öhman

1:07:05

15

1:56:00

15

2:22:18

20

Helene Netsgård

42:10

15

1:14:24

17

2:01:33

16

2:28:55

96

Åsa Sedholm Ta Kontrollen AB Ta Kontrollen lag 1

42:37

18

1:17:59

18

2:08:59

17

2:39:29

99

Isabel Olsson Ta Kontrollen AB Ta Kontrollen lag 1

42:35

16

1:18:01

19

2:09:04

18

2:39:30

98

Emma Cajander Ta Kontrollen AB Ta Kontrollen lag 1

42:44

19

1:18:11

21

2:09:43

20

2:39:32

97

Åsa Rosén Ta Kontrollen AB Ta Kontrollen lag 1

42:35

17

1:18:04

20

2:09:12

19

2:39:33

41

åsa stenmarck Lonesome runners

43:33

20

1:20:44

22

2:13:54

21

2:42:19

55

Louise Staffas

43:36

21

1:20:45

23

2:16:05

22

42

Anne Brolén SPIF Triathlon

44:17

22

1:21:31

24

11 km Herrar
Nr-lapp Förnamn Efternamn Mellantid 1 Mellantid 2 Måltid

344

Jonas Leandersson Södertälje Nykvarn Orientering

21:38

1

30:02

1

44:43

123

Alexander Chepelin Edinburgh University

22:45

2

32:03

2

49:07

291

Henrik Hagwall Hästhagen Hagwall

25:13

3

35:17

3

53:14

217

Staffan Holmgren Lag Nord Lag Nord

26:53

4

37:45

4

56:31

318

Stefan Granström

28:08

6

39:10

6

58:34

294

Viktor Wallström Bicacleta Extreme Running Club

28:47

10

39:42

9

58:49

307

Mattias Pettersson Scania

39:07

5

59:16

315

Jakob Skott Hagwall

28:06

5

39:32

7

1:00:05

348

Fredrik E. Johansson

28:20

7

40:06

10

1:00:34

228

Jason Carter Team GMF

28:37

8

40:13

11

1:00:38

251

Anders Kungs Lekands HSS

28:40

9

40:23

12

1:01:01

216

Markel Ahlenius Lag Nord Lag Nord

39:33

8

1:01:11

250

Florent Lebreton Passion and Performance

29:26

12

41:28

13

1:02:23

293

Daniel Kim Bicacleta Extreme Running Club

30:15

14

42:08

17

1:03:02

282

Christofer Moricz Åkersberga

29:20

11

41:55

14

1:03:12

345

Jonas Hemström Lonesome runners

30:18

15

42:05

16

1:03:14

112

Magnus Karlsson Centrum OK

29:48

13

42:00

15

1:04:08

292

Oskar Segerfelt

30:48

16

44:26

20

1:05:34

254

Thomas Teglund Team TegSon

30:58

17

43:45

18

1:05:43

313

Alex Widholm

31:39

18

44:22

19

1:06:09

280

Fredrik Wahlberg BluesBrothers

32:22

21

44:45

21

1:06:28

301

David Fredlund

32:36

24

45:24

23

1:06:31

311

Tobias Nordqvist

32:02

20

45:02

22

1:07:16

211

Peter svedefelt Västerhaninge

33:27

27

46:10

28

1:08:53

264

Johan Hellberg JulBustfromHell

33:40

28

46:13

29

1:08:54

257

Johan Dockberg

31:49

19

45:55

26

1:09:30

299

Erik Norland

32:26

22

45:48

24

1:09:33

209

David Rydin

33:53

30

46:47

32

1:09:34

253

Ulme Wennberg

32:54

25

46:33

30

1:09:37

207

Lasse Appelberg Biondis Boys

46:42

31

1:09:42

341

Simon Eriksson Addnature

34:04

31

47:42

35

1:09:45

267

Andreas Mycklebust JulBustfromHell

34:59

37

47:51

37

1:09:50

230

Francis X

45:50

25

1:10:20

332

Karl Karlström Addnature

35:15

39

48:21

39

1:10:26

321

Per-Olof Hallberg Gästrike återvinnare Återvinnarna

47:31

34

1:10:35

338

Linus Schånberg Addnature

35:13

38

48:24

40

1:10:37

214

Mårten Hasselbom Saltå kvarn

33:16

26

47:29

33

1:11:01

326

Andreas Lingers Gästrike återvinnare Återvinnarna

32:31

23

46:09

27

1:11:22

275

Grégory Dujardin

36:07

44

49:21

44

1:11:49

219

Håkan Ohlgren

34:20

33

48:21

38

1:11:51

278

Fredrik Björklund Mira Network

35:47

41

49:15

42

1:12:39

226

Martin Öster Mira Network AB

35:47

42

49:17

43

1:12:40

314

Andreas Johansson

33:45

29

47:45

36

1:13:06

249

Mats Wallin Nike run club

34:18

32

49:02

41

1:14:15

61

Johan Svensson BluesBrothers

35:18

40

50:43

49

1:14:39

320

Philip Ohlsson Comma lag Comma

37:20

45

50:44

50

1:14:58

83

Andreas Hörnfeldt Ålsten RS

34:46

36

49:36

45

1:15:03

244

Peter Ögren Tyresö FK

35:58

43

50:41

48

1:15:43

262

Niklas Andersson Nacka

34:40

35

49:46

46

1:16:19

343

Anton Hällström Addnature

34:20

34

49:50

47

1:16:26

260

Carl Carnebro Kroppslyftet

37:22

46

52:15

51

1:16:48

287

Anders Braathen

38:15

48

52:18

52

1:17:04

236

Magnus Aase Klätterservice simplifies trai

38:36

50

53:12

53

1:17:57

247

Conny Granqvist Pendlarsvetto

38:40

51

53:17

54

1:19:44

220

Dean Derbyshire Team Medivir Trail

37:23

47

53:35

55

1:20:18

272

Karsten Ahlberg Kungsholmen

39:25

55

55:01

59

1:20:45

347

Mikael Rautila Runacademy IF

39:16

54

54:56

57

1:22:16

310

Soma Catomeris

39:00

53

55:15

60

1:22:40

210

Martin Liberg Måste jag?

38:46

52

54:43

56

1:24:02

221

Torbjörn Larsson Team Medivir Trail

40:22

56

57:00

61

1:25:14

218

Peter Gröndahl Lag Nord Lag Nord

42:28

60

58:51

62

1:25:26

222

Fredrik Ullberg Team Medivir Trail

38:33

49

55:00

58

1:27:11

274

Peter Hansson

42:18

58

1:00:06

63

1:30:40

330

Sebastian Eyre Addnature

42:18

59

1:00:27

65

1:31:04

234

Karl-König Königsson Chronologic

42:13

57

1:00:08

64

1:33:57

11 km Damer
Nr-lapp Förnamn Efternamn Mellantid 1 Mellantid 2 Måltid

122

Beth Hanson Edinburgh University

25:54

1

36:26

1

54:48

352

Irina Nyberg Hellasgården

1:00:31

285

Fanny Ahlfors PwC

28:58

2

1:00:36

305

Sunna Jonsdotter Linjon

30:17

3

42:09

2

1:03:08

327

Karolina Pehrsson Gästrike återvinnare Återvinnarna

32:06

6

44:35

3

1:06:23

295

Mikaela Holmberg

31:33

4

44:36

4

1:07:03

277

Sara Herza

44:49

5

1:07:42

227

Johanna Olsson

33:47

8

46:36

7

1:08:57

208

Ingela Wikrén Tellox

33:32

7

46:38

8

1:09:06

212

Karin Janson

46:38

9

1:09:17

215

Sanna Nilsson Lag Nord Lag Nord

31:43

5

45:21

6

1:09:53

288

Maria Ellbrant Enebybergs IF Snygga Snabba Enebyb

34:31

10

48:17

10

1:10:42

270

Anne Brynolf

36:05

13

49:14

12

1:11:39

349

Carin Eklund Enebybergs IF Snygga Snabba Enebyb

34:30

9

48:19

11

1:11:52

225

Liselotte Lagerberg

36:32

15

50:18

14

1:13:23

263

Gunilla Gillman

36:00

12

50:16

13

1:13:52

271

Louise Ahlberg Kungsholmen

36:53

18

50:42

16

1:14:31

229

Sara Malmquist Team GMF

35:43

11

50:20

15

1:14:54

258

Maja Dahlén

37:28

22

51:42

18

1:15:20

206

Eva Hagwall Hagwall

36:30

14

51:20

17

1:15:21

298

Jennifer Theland Team Brüna V Team Brüna V

37:25

20

52:15

19

1:15:50

261

Sofia Boman Kroppslyftet

37:24

19

52:17

20

1:16:47

289

Mirja Lundin SPIK

38:01

23

52:42

23

1:17:08

317

Ingrid Landahl Comma lag Comma

38:07

24

52:40

22

1:17:10

241

Madeleine Sjöholm Blomqvist

54:54

30

1:17:38

237

Malin Tan Klätterservice simplifies trai

38:38

26

53:14

26

1:17:58

246

Karin Teljstedt Nannyakuten

37:26

21

52:38

21

1:18:25

66

Maria Hessel

38:28

25

53:31

27

1:18:41

296

Emma Bergflo

40:12

31

54:23

28

1:19:25

205

Ida Edelman

36:38

16

53:01

24

1:19:32

290

Annika Sandén

36:51

17

53:04

25

1:19:32

201

Sara von Knorring Flow&Glow

38:53

27

54:42

29

1:20:39

204

Maria Wallander Halen Flow&Glow

38:56

28

54:59

32

1:20:43

223

Catarina Lundhagen Team Medivir Trail

40:18

32

55:17

33

1:20:50

235

Ulrika Candlert

39:00

29

54:58

31

1:21:27

245

Helena Bäckman TSM-running

40:46

35

56:14

34

1:22:11

312

Anna Markevärn

40:53

36

56:45

38

1:23:14

60

Camilla Ramstedt Farsta

40:39

33

56:18

35

1:23:23

322

Britt-Marie Berglund Gästrike återvinnare Återvinnarna

40:42

34

56:22

36

1:23:49

276

Monika Wenngren

41:01

38

56:43

37

1:24:15

316

Therese Storheden Hagwall

40:06

30

57:12

39

1:26:25

284

Ida Stålnacke

42:03

39

58:46

41

1:28:46

256

Anna Thor

41:00

37

58:10

40

1:29:36

203

Catrine Anväg Björkegren Flow&Glow

42:09

40

59:32

42

1:30:19

268

Natalia Isaksson

44:57

49

1:02:28

48

1:30:41

265

Hanna Julin JulBustfromHell

44:14

44

1:02:19

45

1:32:04

266

Elin Julin JulBustfromHell

44:12

43

1:02:22

46

1:32:05

336

Felicia Frise Addnature

42:20

41

1:00:25

43

1:32:07

224

Katarina Jansson Team Medivir Trail

43:40

42

1:01:15

44

1:32:11

325

Jill Nyqvist Gästrike återvinnare Återvinnarna

46:00

52

1:03:28

54

1:32:44

273

Karin Norgren

45:54

50

1:03:11

51

1:33:05

255

Ann Ehnborg

45:57

51

1:03:12

52

1:33:08

309

Sanna Wallin

44:20

46

1:02:29

49

1:33:27

269

Anna Frenzel

44:18

45

1:02:24

47

1:33:28

297

Caroline Oskarsson Team Brüna V Team Brüna V

44:37

47

1:03:44

55

1:34:06

304

Ida-Maria Olofsson

44:39

48

1:03:17

53

1:34:33

238

Hanna Thulin Klätterservice simplifies trai

1:02:59

50

1:36:51

324

Maria Wallner Gästrike återvinnare Återvinnarna

51:52

54

1:15:17

56

1:52:38

302

Charlotte Fernvik

51:05

53

1:15:20

57

1:52:38

286

Agneta Lissmats

54:50

56

1:17:22

59

1:54:20

202

Sofia Willner Flow&Glow

54:32

55

1:17:15

58

1:57:42

242

Beatrice Kanter

1:42:01

60

2:28:39